Nowoczesne wnętrze – panele tapicerowane

Panele tapicerowane to innowacja na polskim rynku. Przyklejone do ściany mogą nie tylko pełnić funkcję zagłówka, ale też pięknie ozdabiają oraz ocieplają wnętrze. Rozwiązanie tego typu cieszy się coraz większą popularnością. Renomowani projektanci wprowadzają takie panele do swoich projektów, a osoby niezwiązane z branżą idą w ich ślady. Panele tapicerowane zazwyczaj są stosowane w sypialniach, ale świetnie wpasowują się też w przestrzeń pokoi dziecięcych bądź salonowych. Zgodnie z życzeniami klientów wykonujemy tapicerowane ściany, tapicerowane panele ścienne czy też zagłówki gładkie, bądź pikowane. Po podaniu odpowiednich wymiarów dopilnujemy, aby wykonane usługi tapicerskie były najwyższej jakości.

Czym tak właściwie jest panel tapicerowany ?

Jest to płyta OSB (wiórowa) przycięta na pożądany rozmiar oraz obita tkaniną i wypełniona pianką tapicerską. W przypadku tego rozwiązania praktycznie nie ma ograniczenia kształtu, tekstury czy wzoru. Swoim klientom oferujemy pełną swobodę w dopasowaniu tapicerki i całego panelu według ich potrzeb i własnego uznania.

Sypialnia

Chyba każdemu sypialnia kojarzy się z przytulnym oraz ciepłym miejscem. Tapicerowane zagłówki łóżek świetnie spełniają funkcje oparcia podczas czytania książek czy pracy przy komputerze. Pojedynczy zagłówek jest tylko namiastką relaksującej miękkości. Panele, które zajmują obszar niemal całej ściany, sprawiają, że odpoczynek w łóżku nigdy nie był tak przyjemny. Swoim klientom oferujemy obicie paneli przyjemnym w dotyku aksamitem, bądź interesującą plecionką o nietuzinkowej strukturze.

Pokój dziecięcy

W naszej ofercie posiadamy też panele o dziecięcych wzorach. Jest to ciekawa dekoracja, a przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku. Panele są wykonane z miękkiego materiału, który w przeciwieństwie do twardej ściany zamortyzuje upadek naszej pociechy. Jest to świetny sposób, aby przestrzeń w pokoju dziecka była jeszcze bardziej przytulna i ciepła. Na życzenie klienta możemy zaproponować różnego rodzaju motywy z bajek bądź książek. W przypadku skomponowania wnętrza razem z dywanem, pościelą oraz panelami możemy osiągnąć świetny efekt. Dziecko wchodząc do pokoju, będzie czuło się jak w swojej własnej bajce.

Cichsze pomieszczenia

Cienkie i tandetne pod względem akustycznym ściany to problem wielu domów i mieszkań. Słyszenie każdego kroku czy wypowiedzianego słowa przez sąsiada i świadomość, że on słyszy nas to nic przyjemnego. Sprawdzonym rozwiązaniem tego problemu jest wyciszenie ścian, czyli zwiększenie ich grubości. W tym celu powinniśmy dołożyć dodatkową warstwę izolacji akustycznej. W przypadku profesjonalnego rozwiązania tego problemu powinniśmy się zaopatrzyć w specjalne maty akustyczne. Jednak dużo prostszym oraz estetyczniejszym sposobem jest zastosowanie paneli tapicerowanych. Można powiedzieć, że upieczemy dwie pieczenie na jedynym ogniu. Znacznie poprawimy akustykę pomieszczenia oraz sprawimy, że wnętrze będzie przytulniejsze i przyjemne dla oka. Pogłos zostanie znacznie zredukowany nawet w przypadku gdy użyjemy paneli na niewielkim fragmencie ściany.

Inne możliwości zastosowań

Oferowane panele są głównie stosowane w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w innych częściach domu. W przypadku dobrania odpowiedniego koloru i materiału świetnie sprawdzą się jako tło pod telewizor. Możemy je też umieścić w miejscu, w którym zwykle wkładamy buty, aby było nam wygodniej i przyjemniej. Za ich pomocą możemy też podkreślić wnętrze w kąciku jadalnym czy kuchni.

Panele tapicerowane to świetne rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze. Nasza firma oferuje wysokiej jakości produkty oraz świetną obsługę klienta. Nasi pracownicy to nie tylko rzetelna kadra, ale też fachowcy, którzy służą przyjacielską radą. Oferowany produkt nie jest tylko dekoracją, a także funkcjonalnym rozwiązanie, które ułatwia życie codzienne w różnych sytuacjach. Nasz personel dołoży wszelkich starań, aby byli państwo zadowoleni z naszych usług.